Jak jsem začal číst

a vzdělávat se. V mládí jsem knihy i povinnou četbu ignoroval a v pozdější fázi života raději konzumoval zfilmované verze slavných příběhů. Odborné knihy mě nelákali, protože dobrovolné vzdělávání je náročná činnost. Vše se začalo otáčet až minulý rok. Pojďme se podívat, jak jsem si cestu ke knihám našel.

Jak jsem si nastavil ranní rituál

a odstranil špatné návyky. Každý z nás máme určitou formu ranního rituálu, kterého se, ať už vědomě či nevědomě, držíme. Co se stane od chvíle, kdy poprvé otevřeme oči, může mít vliv na náš celý den a správný rituál je nutný i pro dlouhodobou spokojenost a fyzické i dušení zdraví.

Jak jsem podlehl marketingový slibům

a hromadil doplňky stravy. Když jsem vyndal na stůl všechny krabičky plné pilulek, které jsem za poslední roky nakoupil, nestačil jsem se divit. Fotografie jsou barvité a plné krabiček slibujících zázraky – vitamíny, bylinky, probiotika, nootropika aneb vítejte v lékárně u Lukáše.

Jak jsem se začal hýbat a cvičit

a jaký to má efekt. Před rokem jsem do svého jako důležitý návyk zapracoval pohyb. V tomto článku si řekneme, jakým způsobem jsem uvažoval při výběru pohybu, jak jsem budoval spojený návyk s každodenním cvičením a jaký to na mě mělo efekt.

Hledat