Jakým životním koučům se vyhnout

Život je plný problémů. Šťastný život je plný problémů, které nás baví řešit. Ne vždy si ale dokážeme poradit a vyhledáme odbornou pomoc. Pokud nevím, co v životě chci, neumím si stanovovat cíle nebo nevím, co vlastně dělat, koučink pro mě může být prospěšný. Narazíte však na spousty koučů, kterým bych se vyhnul obloukem, a v tomto článku se jim podíváme na zoubek.

Jak funguje koučink

Koučink je o pozitivní změně. Na začátku koučovacího sezení bývá obvykle problém, na jeho konci má klient konkrétní kroky k jeho řešení. V tomto článku vám popíšu, jak probíhá koučink pomocí osvědčeného GROW modelu a v jakém směru může být užitečný a přínosem.

Jak jsem se stal životním koučem

Když se mi osvítilo a řekl jsem si “Chci využít své znalosti a pomoci lidem, proč to komplikuji a nestanu se prostě koučem?”, něco se ve mě změnilo. Jako kdyby se konečně rozsvítila dlouho zhasnutá žárovka, a já našel světlo na konci tunelu. Najednou jsem cítil radost a naplnění, konečně jsem věděl, co dál. Byl jsem pozitivně naladěn a připraven vkročit do neznáma.

Jak mi život bez Facebooku poskytl osvícení

a já našel odpovědi, které jsem hledal. Co chci od života a co chci od své kariéry? Otázky, které v jistých fázích života řešíme všichni, ale často neznáme odpověď. Byl jsem na tom stejně, když jsem byl dlouhé měsíce plný nově nabitých vědomostí, ale neschopný je profesně využít. Nevěděl jsem, co chci, a zoufale hledal odpovědi.

Jaké knihy jsem četl v roce 2022

Ve druhé třetině tohoto roku jsem zaměnil audioknihy za ty opravdové, fyzické výtisky. Místo sluchátek si nyní do dopravy beru knihu se zvýrazňovačem, a každé ráno či večer se pokouším učit něco nového. V tomto vánočním článku nasdílím seznam knih, které jsem četl v roce 2022.

Vítejte na mém blogu

Toto je blog o osobním rozvoji, selhání, vztazích a dalších věcech, se kterými se v životě potýkám.

Snažím se o to, aby pro vás byl obsah nejen zábavný, ale i užitečný.

Pokud chcete růst i vy, nabízím pomoc formou odborného koučinku či konzultací.

Odběr novinek

Hledat