komunikace lStudie ukázali, že obyčejné pojmenování emocí dokáže snížit jejich intenzitu. Pokud se například ocitnete v situaci, kdy jste naštvaní, řekněte si: "Teď jsem opravdu naštvaný", a není špatné si k tomu přiřadit i důvod. Neignorujte emoce, prožijte je, ale nenechte je vás ovládat.

navyky lLidé mají větší spotřebu alkoholu v prostředí, kde je více barů a hospod. Co z toho plyne? Asi se nebudete rovnou stěhovat, když chcete omezit pití, ale je dobré přemýšlet nad prostředím a zároveň i lidmi, se kterými se pravidelně setkáváte. Pokud chcete tvořit nové návyky nebo se některých zbavit, jiná cesta do práce nebo vyřazení určitých lidí ze života může být to, co potřebujete.

zdravi lTeplota místnosti i těla ovlivňuje kvalitu spánku. Jedna studie ukázala, že správná teplota v ložnici může ovlivnit spánek víc než hluky okolí. Jiné studie prokázali, že zvýšená teplota těla i místnosti snižuje kvalitu spánku a zvyšuje nespavost. Ideální teplota místnosti bývá v průměru 20°C.

vzdelavani lZavřete oči a kmitejte z jedné strany na druhou. Podle studie univerzity Stockton takovýto 30vteřinový pohyb očí spouští interakci mezi pravou a levou mozkovou hemisférou. Ulehčení spojení mezi oběma stranami mozku podporuje kreativní myšlení.

produktivita lPřipadáte si někdy zpomaleně nebo vyčerpaně v zahřáté místnosti? Snížení teploty prostředí nebo přesun na studenější místo je jednoduchý způsob, jak zvýšit soustředění a pozornost u mysli i těla.

Aktuálně pozastaveno

Work in progressPříliv nových tipů je dlouhodobě pozastaven.

Anketa

Jak dlouho denně spíte?

Hledat