komunikace lStudie ukázali, že obyčejné pojmenování emocí dokáže snížit jejich intenzitu. Pokud se například ocitnete v situaci, kdy jste naštvaní, řekněte si: "Teď jsem opravdu naštvaný", a není špatné si k tomu přiřadit i důvod. Neignorujte emoce, prožijte je, ale nenechte je vás ovládat.

komunikace lV životě je třeba rozlišovat, co můžete změnit a co je naopak mimo vaši kontrolu. Soustřeďte se pouze na věci, které můžete ovlivnit. V každé situace se zeptejte: "Co mohu a nemohu kontrolovat?" - a podle toho i jednejte. Neztrácejte čas a nervy přemýšlením nad něčím, na co nemáte vliv. Nemůžete kontrolovat některé situace, ale můžete kontrolovat, jak na ně budete reagovat.

komunikace lMeditace není spirituální záležitost, ale vědecky podložený nástroj pro snížení úzkosti a lepší kontrolu na stresem a svými emocemi. Zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech. Vnímejte nádech, vnímejte výdech. Jako start stačí i minuta denně, protože minuta je stále lepší než nic.

komunikace lje znásobený konflikt. Všechny vaše výhrady a nesouhlasy řešte okamžitě, komunikujte upřímně a snažte se vždy vyslyšet druhou stranu. Nutný konflikt a hádku ale nikdy neodkládejte, protože čím déle budete čekat, tím intenzivnější konflikt bude.

komunikace lPřestaňte svádět vinu na okolní svět, a hledejte řešení v sobě. Jsou externí faktory, které neovlivníte, jako že vás třeba posere pták. Ale je už na vás, zda se tomu zasmějete, nebo se budete rozčilovat. Vy určujete reakce na externí podměty, a je vaše zodpovědnost se vypořádat se situacemi, které vám život vloží do cesty.

komunikace lVaši přátelé a komunita hrají významnou roli ve vašem životě a ovlivňují vaše chování. Pokud chcete být pozitivní, kreativní a laskavý, obklopte se lidmi, kteří se takto chovají a budou pro vás inspirací. Vyhněte se negativním lidem a toxickým vztahům.

komunikace lLidé jsou vždy rádi, když je vyslechnete. Ptejte se a naslouchejte. Snažte se opravdu poslouchat místo toho, abyste si v hlavě formulovali připravenou odpověď. Požádejte o objasnění v případě nepochopení a vyhnete se nedorozuměním.

komunikace lPřišli jste na party, ale vaše introvertní povaha vám brání v socializaci? Přestaňte přemýšlet nebo spekulovat nad tím, co se může stát, protože čím víc budete přemýšlet, tím víc důvodů k "ne" si najdete. Začněte chodit od osoby k osobě a mluvte s nimi. Nahraďte myšlenky akcí a díky tomu získáte sebevědomí. 

komunikace lBudujte si v životě komunitu lidí, a nebojte se nabízet pomoc. Nechtějte, ani neočekávejte nic na oplátku. Buďte si jisti, že váš lidský a empatický přístup přinese své ovoce, a vaše komunita se vám odvděčí ve chvílích, kdy to budete nejvíce potřebovat. Jednejte ale nesobecky, a pouze s dobrými úmysly.

komunikace lZdravý vztah není postaven na tom, že budete řešit problémy toho druhého. Budujte vztahy tak, abyste blízkým lidem poskytli podporu k tomu, aby si své problémy dokázali vyřešit sami. Nesuďte lidi, když selžou, protože to je součást procesu a růstu.

komunikace lNeexistují špatné emoce, pouze špatné reakce na emoce. Samozřejmě, že neradi cítíme emoce jako smutek, vztek, žárlivost atd. Ale je pouze na nás, jak se v důsledku těchto emocí budeme chovat. Najděte si způsob, jak se s emocemi vyrovnat. Nepotlačujte je, ale zkuste i ty bolestné emoce využít k něčemu dobrému.

komunikace lMáte pocit, že byste potřebovali každý den pár hodin navíc? Začněte filtrovat aktivity. Když vás někdo pozve na událost, zeptejte se sami sebe: "Je to něco, o co nesmím příjít?". Musíte jednoznačně chtít ve stylu "o to rozhodně nesmím přijít!", pocit "no já nevím" znamená automaticky NE. NE je základ, a jediné co akceptujte jsou věci, které chcete opravdu dělat.

Aktuálně pozastaveno

Work in progressPříliv nových tipů je dlouhodobě pozastaven.

Anketa

Jak dlouho denně spíte?

Hledat