Můj příběh

muj pribehJe to zhruba 10 deset zpátky, co jsem se pokusil podnikat a totálně jsem selhal. Souhrou nešťastných rozhodnutí jsem se dostal do situace, kdy jsem dlužil peníze nejen úřadům. Abych to zhoršil, snažil jsem se své dluhy vyřešit následkem náhody a další tisíce jsem utopil jako gambler v internetových kasinech. Když jsem byl v mínusu desítky tisíc, bylo na čase uznat své selhání a najít si práci. Začal jsem pracovat jako grafik na plný úvazek, což je práce, ve které jsem v době psaní tohoto příspěvku devátým rokem.

Můj běžný den v rámci minulých let vypadal tak, že jsem trávil čas pouze u počítače, spánkem anebo cestováním mezi Brodem a Jihlavou. Byl jsem kuřák a ve volném čase konzument marihuany. O víkendech jsem dělal DJe nebo fotografa v klubu, díky čemuž jsem měl příležitost konzumovat ve velkém alkohol. Měl jsem otřesnou životosprávu a v jednu chvíli i o 20 kg víc, než mám nyní. Vyjma podnapilého stavu jsem nebyl sociální a nedělal jsem věci, které jsem nechtěl dělat. Můj život byl v absolutně pasivním stavu a žil jsem uzavřen ve své komfortní zóně.

Zhruba rok zpátky jsem začal spolupracovat s kamarádkou a pomáhat jí s podnikáním. Po určité době jsem se do ní zamiloval a po letech cítil emoci, kterou jsem dlouho necítil. Ze začátku to působilo oboustranně, ale nakonec k ničemu nedošlo. Během několika bouřlivých měsíců jsem zažil lásku, zklamání, smutek, vztek, ale poprvé v životě jsem si všechny emoce plně prožil místo toho, abych je tlačil hluboko do sebe. Ve své komunikaci k oné ženě jsem se snažil být upřímný a otevřený, a i díky tomu jsme stále business partnery.

Pár měsíců jsem byl jsem naivně přesvědčený a nalhával si, že jsem její životní partner. Brzo mi ale došlo, že jí nemám co nabídnout. Nemám vlastní život a příliš se fixuju na ten její. Rozhodl jsem se, že se kvůli ní změním, ale již během několika dní jsem si uvědomil, že tu změnu dělám hlavně kvůli sobě. Začal jsem chodit mimo svou komfortní zónu a zkoušet nové věci. Snažil jsem se více socializovat i mluvit s neznámými lidmi, ač jsem introvert. Nastavil jsem si nové návyky, které pokrývali spánek, stravu, pohyb. Začal jsem meditovat a také psát o své změně na tento blog. Také jsem se začal vzdělávat v oblastech jako je osobní rozvoj, psychologie a biologie. Následkem své nové životosprávy jsem začal dlouhodobě hubnout.

Tento blog je místem, na kterém sdílím své zážitky, ale také to, co se v průběhu učím. Pokud se chceme něco naučit, nejlepší způsob je ty vědomosti učit jiné, a nejen k tomu mi slouží tento blog. V minulosti jsem měl vždy problémy s nastavováním a dosahováním cílů, a často jsem brzy vzdal a nedokončil rozdělané projekty. V rámci tohoto blogu mám jasný cíl – zveřejnit jeden článek týdně.

Tento blog jsem započal, jako vše v mém životě, z čistě sobeckých důvodů. Chtěl jsem nějaký vlastní projekt, ale zároveň i místo, kde budu mít možnost uplatnit svou kreativitu a o všem rozhodovat. Ač jsem si říkal, že mé příběhy a články třeba někomu pomohou, koukal jsem na to stále sobecky – když někomu pomůžu, zvýší se mi moje image.

Za poslední rok a půl jsem ale zjistil, že pokud chceme být v životě šťastni a chceme se cítit naplněni, potom je pomoc jiným lidem či komunitě jediná funkční strategie, a cokoliv jiného je jen honba za kompenzací svých traumat či nejistot. Takže doufám, milý čtenáři, že vám tento blog něco přinese. I kdyby mělo jít o maličkost, díky které bude váš život lepší, svůj nový úkol jsem splnil. A pokud se mi chcete odvděčit, potom o tomto blogu řekněte ostatním, protože třeba i jim může přinést dobrou radu nebo nový pohled na nějaký aspekt života. Anebo ještě lépe, pomozte někomu jinému, když k tomu budete mít příležitost. Když každý z nás občas udělá něco nekomfortního jen proto, aby se někdo jiný cítil lépe, svět bude hezčí místo.

Přeji příjemné čtení 😊 Vzhůru na blog.


Informace na tomto blogu jsou dostupné všem a zdarma. Pokud vám nějaký ze článků přišel užitečný a chcete mě odměnit, pak si můžete zakoupit nějaký produkt či využít službu pomocí mých partnerských odkazů:

Hledat