Jak jsem začal obchod po telefonu část 5

Dostáváme se do druhého týdnu volání v mém novém zaměstnání. Měním nastavení mysli a snažím se přemýšlet více pozitivně. Držím si základy životosprávy a vyhýbám se závislostem. Přesto jde stále o jedno z nejtěžších období v mém životě, a proto hledám i další řešení a nástroje.

Ač se mi to ne vždy daří dle představ, a ne pokaždé najdu odvahu, snažím se mluvit otevřeně a sdílet, jak se cítím. V pondělí, po příchodu do práce, začínáme den poradou. Supervisor Roman odjel na týdenní dovolenou, a zastupuje ho Martin. Oproti Romanovi je více lidský, na druhou stranu nemá takový přirozený respekt. Přesto uvítám změnu, a rád se od něj něco naučím.

Dobrá rada

V průběhu dne si pozve Martin na pokec mě a kolegu Ondru. Ondra je jediný kolega, který skončil na pojištění jako já, všichni ostatní přešli na energetiku. Martin se nás ptá, jak se nám daří a zda máme nějaké dotazy. Sdílím s ním, že je to dnes lepší než na začátku, ale stále mě dělí od úspěchu spousta strachu a má neschopnost správně využívat zdroje (dopamin, energie, vůle) v průběhu dne i týdne. Co se týče zdrojů, je to otázka času a adaptace. To samé platí i u strachu, ale je to mnohem větší překážka a rád si poslechnu jeho radu.

Martin mi doporučí, ať se během telefonování podívám kolem sebe. Všichni moji kolegové v nějaké míře zažívají to, co já. Podle Martina mám využít kolektiv, jednak jako zdroj motivace, ale zároveň jako podpůrný mechanismus. A rozhodně má v tomto ohledu pravdu. Jako bývalý grafik, osamocený ve své kanceláři, nejsem zvyklý spoléhat na lidi či být součástí týmu, ale nyní musím přístup změnit. Musím najít sílu v komunitě.

Euforie - zbavte se alkoholu a získejte šťastnější, sebevědomější já

Přátelé

Když se nacházím s těžkém období, dalším zdrojem podpory jsou blízké osoby. Nemám žádnou partnerku, ale mám v životě spousty skvělých lidí. Ať už jde třeba o Mirka a Alenku, se kterými po večerech hrajeme Heroes of the Storm, kamaráda Honzu a mnohé další. Je důležité si občas s někým promluvit a prostě přiznat, že mám těžké období. Sice se nedaří, jak bych si představoval, ale dělám, co můžu.

V tomto ohledu mi hodně mi pomáhá si popovídat s mou kamarádkou Hankou. Jednak je psycholožka a přirozená vrba, což je samo o sobě zaručený úspěch. Zároveň jsem si s Hankou od začátku vybudoval otevřený vztah, což o mých ostatních vztazích s blízkými lidmi říct nemohu. Jde o zcela mou chybu, nikdy jsem nebyl v životě příliš sdílný a za většinu věcí jsem se styděl a nemluvil o nich. U Hanky je lehčí s ní sdílet má selhání, strach, pochyby a stud, protože to dělám od otevřeně od té chvíle, co jí znám.

Sebekritik

Pokud by za vámi přišel váš blízký a řekl, že mu to v nové práci nejde tak, jak si představoval, určitě byste se ho snažili podpořit. “Nic si z toho nedělej. Jsi v novém prostředí, mezi novými lidmi, navíc se učíš úplně nové věci. Je přirozené, že ti to hned nepůjde. Důležité je, že to nevzdáváš, a i přes neúspěchy se učíš a pomalu zlepšuješ. Dej tomu čas a pokračuj, odvádíš skvělou v práci”.

Pro ostatní dokážeme být skvělou oporou, ale sami k sobě býváme spíše kritičtí a zaměřujeme se na negativní pohled. Místo sebelásky a pochopení pak vznikají pochyby a často se až zbytečně trestáme tam, kde bychom se měli spíše pochválit. I proto je tak důležitá podpora blízkých lidí a já mám obrovské štěstí v tom, že takové osoby v životě mám.

Omega-3 - kdybych si měl vybrat jen jeden doplňek stravy...

Doplňky stravy

Když jsem hledal více pozitivního pohledu, celý proces začal být snazší. Druhý týden byl stále pekelně náročný, ale občas jsem zažíval i chvíle, kdy mě práce bavila. Přesto jsem využil ještě další podpůrnou metodu pro zvládání náročné situace, a tou jsou doplňky stravy. V tomto ohledu jsem využíval tyto čtyři doplňky. Upozorňuji, že použití zmíněných doplňků stravy byste měli zkonzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Omega 3. Nedostatek omega 3 mastných kyselin může mít za následek například špatnou paměť, únavu, deprese či změny nálad. Z těchto, a mnoha dalších důvodů a benefitů, které omega 3 nabízí, tento doplněk stravy beru neustále. Dávkování dle doporučení výrobce, v případě depresí či náročného mentálního období doporučuji 1000mg EPA složky denně.

Ashwagandha. Nejen, že tento kořen rostliny dokáže snížit stres a úzkost, ale zároveň může mít i mentální benefity, především u starší populace. Také může podpořit lepší spánek, což má samo o sobě obrovskou škálu benefitů. Dávkování dle výrobce, ideální je cca 300mg denně.

L-Theanine. Možná znáte z energetických nápojů, kam se přidává, aby redukoval vedlejší efekty způsobené velkou koncentrací kofeinu. Podporuje lepší soustředění, zlepšuje spánek a podporuje kognitivní výkon. Zároveň ale pomůže snížit stres a úzkost. Začal jsem 100mg denně, postupem času jsem zvýšil dávku na 300mg denně.

Magnesium treonát (l-threonate). Nedostatek hořčíku může zvýšit stres, a naopak, zvýšený fyzický nebo mentální stres může vyčerpat hořčík. Zároveň hořčík potřebujeme i pro dostatek energie. Forma treonát prochází jako jediná mozkovou membránou, zvyšuje se tedy efektivita v rámci mentální podpory. A navíc je menší pravděpodobnost, že se z této formy magnézia poseru. Dávkování dle doporučení výrobce.

Pokračování příště

Nové zaměstnání mi dává pořádně zabrat. Validace nemám opravdu rád, a těším se na pojištění, protože tam budou delší hovory a konečně přijde i řešení komplexních problémů. Přesto mi na validacích zbývá pár týdnů, přičemž každý den je věnována hodina a půl + hodina tréninku teorie na certifikaci u České národní banky, bez které pojištění dělat nemohu.

Následujících pár týdnů tedy bude pořádný záhul, a k tomu, jaké záludnosti skrývá učení se na certifikát se samozřejmě dostaneme. Příště napíšu o tom, jaké je vlastně samotné volání. Jaké typy lidí potkávám na druhé straně, jak probíhá den a zda dochází k nějakému zlepšení mých výsledků či snahy. Těším se zase za týden.

Mohlo by vás zajímat

  • Jak udržovat zdravou hladinu cukru v krvi Konzumace cukru má neblahý vliv na naše zdraví. Přesto je těžké, a pro většinu z nás nerealistické cukry z jídelníčku vyřadit. Co si budeme povídat, život je sl...
  • Jak jsem šel na rychlé rande - průběh Chvíle, na kterou jsem čekal. Přípravy jsou za mnou a je sobota, den, kdy poznám v limitovaném čase spoustu nových žen. Mým cílem je v tuto chvíli si celou udál...
  • Jak jsem začal dělat videa na Tiktok Osobně se krátkým videím na platformách jako Facebook, Instagram, TikTok a Youtube vyhýbám oklikou. Vím moc dobře, jakým způsobem mohou krást můj čas, pozornost...
  • Jak jsem šel na urologii - vyšetření Návštěva lékaře není obvykle něco, na co bych se těšil. O to náročnější to bývá ve chvíli, kdy navštěvujeme lékaře, jehož činností je nahlížení do částí našeho ...
  • Jak jsem šel na první rande Můj návrat na seznamku přinesl ovoce a v rychlém čase jsem měl domluvené první rande. Týden utekl jako voda a abych si maximalizoval šanci na úspěch v této obla...
Slide 1
Učte se ve svém tempu a pohodlí svého domova
Image is not available

Vaření, hra na nástroje, péče o rostliny, malování, osobní rozvoj, levné cestování, umělá inteligence, výchova a mnoho dalšího.

Hledat