Jak jsem vstoupil na Tinder

Když jsem žil na Vysočině, vrcholem seznamovacích aplikací bylo Badoo. Tinder používalo minimum lidí, a tak jsem ho nezmiňoval ani ve článku o tom, jak fungují online seznamky. V Praze je vše ale jinak a Tinder je zde primárním zdrojem seznamování. A to sebou nese to dobré, ale i to špatné.

Od června žiju v Praze a dá se říct, že jsem relativně osamělý. Nalezení partnerky je způsob, jak se vydat v životě dalším směrem a budovat něco, co má velký smysl. Jsem otevřený lásce, ale jelikož je výběr partnera to nejdůležitější životní rozhodnutí, které můžu udělat, hledání nebude lehké. A zvláště v Praze, kde je obrovský paradox výběru.

Jak funguje Tinder

Tinder funguje tak, že si založím profil, na něj nahraju fotky, volitelně napíšu něco o sobě a vypíšu 5 největších zájmů. Lze přiložit Instagram účet pro náhled fotek, což není v mém případě relevantní, protože instagram nevedu. Dále lze uvést další informace, tedy koho hledám, jaký hledám typ vztahu, zvěrokruh, vzdělání, očkování, osobnostní typ, pití alkoholu, kouření, sport atd.

Po zřízení profilu si nastavím Objevy, tedy filtr osob, které chci zobrazovat. V mém případě to jsou ženy, vzdálenost 10 km, věkové rozpětí 30 až 37 let. Poté již stačí listovat ženami, v případě zájmu o ženu jí dám srdce, v případě nezájmu odmítnu křížkem. Když já dám ženě srdce a ona mě to samé, pak dojde ke shodě, Tinder mi to oznámí a já jí mohu napsat.

Moře profilů

Problému Tinderu v Praze je to, že je na něm obrovské množství lidí. Může se to zdát jako výhoda, ale v mých očích jde spíše o problém. Díky velkému výběru pravděpodobně nedám příležitost ženám, kterým bych v malém množství výběru příležitost dal. Navíc je velice jednoduché se posunout o dům dál a neztrácet s nikým čas, protože vím, že za kliknutí prstem se schovává další žena.

Pro muže je Tinder těžká záležitost. Abych byl vůbec viděn, pak si musím nakupovat „boosty“, které mě na krátký čas na síti zviditelní. Abych viděl, kdo mi dal lajk a já se s ním mohl propojit, než abych spoléhal na náhodu, pak si zase musím koupit Tinder Gold za 650 Kč měsíčně. A pokud nemám profil značící vysoký sociální status a procestování světa, pak mě po spočítání vyšlo jedno rande tak na 1000 Kč, přičemž jsem měl zatím rande se čtyřmi různými ženami. Ale o tom příště.

Tip: Nekupujte si na Tinderu Gold účet v plné ceně. Čekejte, protože vám zhruba jednou týdně nabídne Tinder Gold účet s 50% slevou. Ten si kupte a poté předplatné zrušte. Až vám za měsíc vyprší, opět počkejte pár dní na další slevu a předplatné si znovu aktivujte.

Nové zbraně vlivu - psychologie přesvědčování i v online světě

Filtr na Tinderu

V minulých dobách bylo běžnou strategií při dvoření jít na věci pomalu a nemluvit hned na prvním rande či při první komunikaci o zásadních věcech, jako jsou hodnoty, životní cíle či to, zda chci děti. S tím, jaké máme v dnešní době možnosti volby je ale lepší neztrácet čas a být otevřený co nejrychleji. Díky tomu lze odfiltrovat osoby, se kterými bychom jen ztráceli čas.

Já vyvinul filtr, o který se rád podělím. Prvně jde o to, komu dám vůbec lajk. Rozhodně nedám lajk ženě, který píše jednu věc, ale přitom prezentuje něco jiného. Např. “nehledám sex”, ale přitom má jen polonahé fotky s vyšpuleným zadkem nebo vyvalenýma prsama. Když napíše u alkoholu “při vyjímečných příležitostech”, ale na každé fotce má v ruce sklenku vína. Nebo když o sobě nenapíše vůbec nic, nebo se na fotce schovává a bojí se ukázat sama sebe. Tohle bude znít možná někomu trochu povrchně a vím, že se obírám o potenciální příležitosti. Většinou však nelajkuji ženy starší 35 let, které chtějí děti. Dle mého názoru je u nich malá pravděpodobnost, že se rozhodnou čekat rozumnou dobu před tím, než vůbec dojde k početí. Hledám životní partnerku, nechci být jen rychlým dárce spermatu.

Konverzace na Tinderu

Když už dojde ke vzájemné shodě, pak píšu otázku “Ahoj, kdybys mohla být zítra kdekoliv a dělat cokoliv, co by to bylo?”. Není to jednoduchá otázka, žena se nad ní musí zamyslet a pokud odpoví, hodně to vypoví o jejím charakteru. Díky této otázce mám super filtr. Většina žen totiž vůbec neodpoví, čímž jsem odfiltroval ženy, co fungují povrchně nebo o mě nemají dostatečný zájem na to, aby vyvinuli nějaké úsilí.

Z těch, co odpoví spousta z nich nepochopí otázku a napíšou, co budou dělat druhý den. Většinou to neznačí nějakou hloupost, ale spíše nepozornost. Není to důvod k tomu nedat šanci, ale je to první varovný signál. Když už nějaká žena odpoví, pak očekávám, že se zeptá na něco zpět a rozšíří konverzaci. To je ale obří problém u většiny žen, tedy neptají se zpět. Prostě odpoví, já dám další otázku, pak se to opakuje. Pokud se ani po třetí otázce na nic nezeptá, já už se dál neptám, a tím konverzace prostě skončí.

Štastlivec

Zhruba u jednoho případu z deseti dojde k tomu, že se osoba na druhé straně dokonce i zeptá zpět. U některých žen konverzace trvá den a druhý den už nenapíšou. Je to opět problém velkého výběru, protože si prostě za den najdou někoho, kdo je z jejich pohledu lepší a přesunou se k němu. Nebo ztratí zájem z dalších možných důvodů, a může jich být celá škála. V tom případě jdu prostě dál.

Někdy se konverzace posune i do dalšího dne. S některými ženami nejsme na stejné vlně, nebo nemáme stejné cíle a ani se nedostaneme do osobního setkání. Když ale cítím, že chci ženu poznat, pak se jí snažím dostat co nejrychleji na rande v reálném světě. Jak? Prostě se zeptám. Některá napíše, že si chce ještě chvíli psát a respektuji to, některá naopak nemá problém jít na rande hned.

Kreatin - podpora fyzického i mentálního výkonu

Být sám sebou

Primární je pro mě být sám sebou, protože věřím, že jednoho dne najdu správnou osobu. Nehraju si na někoho, kým nejsem, protože pak budu přitahoval jen ženy, které chtějí osobu, kterou nikdy nebudu. Když se například muž prezentuje jako úspěšný boháč, pak bude přitahovat jen zlatokopky, pro které je tahle životní metrika zásadní.

Pro mě ale hrají zásadní roli hodnoty jako růst, pokora, optimismus, a pravděpodobně i spiritualita, která mě v životě osobně chybí a rád bych si v ní rozšířil obzory. Chci ženu, která je spokojená sama se sebou, chce na sobě pracovat a být pozitivním přínosem pro svět kolem sebe. A abych ji našel, pak já musím aktivně pracovat na tom, abych se takovou osobou stal v první řadě já sám.

Mohlo by vás zajímat

  • Jak udělat autoškolu - tipy a triky Autoškola byla jedna z mých největších výzev poslední doby. Přesto se mi podařilo získat řidičský průkaz hned na první pokus a tento článek vám poskytne tipy k ...
  • Jak jsem se učil bruslit pomocí Youtube a šel mimo svou komfortní zónu. Nikdy jsem nebyl sportovní typ. Ve sportech jsem v mládí nevynikal, a asi proto jsem nikdy neměl tendenci jít touto cestou. Větš...
  • Jak jsem začal číst a vzdělávat se. V mládí jsem knihy i povinnou četbu ignoroval a v pozdější fázi života raději konzumoval zfilmované verze slavných příběhů. Odborné knihy mě nel...
  • Jak jsem začal obchod po telefonu část 2 Nacházím se na call centru. Jsem v otevřeném prostoru s kolegy, se kterými jsem absolvoval základní školení. Před sebou mám překvapivě letitý monitor s poměrem ...
  • Jakým životním koučům se vyhnout Život je plný problémů. Šťastný život je plný problémů, které nás baví řešit. Ne vždy si ale dokážeme poradit a vyhledáme odbornou pomoc. Pokud nevím, co v živo...
Slide 1
Učte se ve svém tempu a pohodlí svého domova
Image is not available

Vaření, hra na nástroje, péče o rostliny, malování, osobní rozvoj, levné cestování, umělá inteligence, výchova a mnoho dalšího.

Hledat