Jak jsem šel na rychlé rande - příprava

Mnoho z vás jistě někdy zaslechlo pojem “speed dating” (spíd dejting), tedy rychlé rande. Jedná se o druh seznamování, ve kterém mám pouhých pár minut na to abych se rozhodl, zda je osoba (v mém případě opačného pohlaví) někdo, koho bych chtěl poznat lépe a pozvat na rande. V rámci události se setkám s více ženami, v mém případě poznám asi patnáct potenciálních partnerek.

Tento článek píšu předtím, než jsem se akce skutečně zúčastnil. Je to proto, abych mohl autenticky popsat svou přípravu a očekávání a následně mohl v budoucím článku popsat realitu a to, jakým způsobem se liší od mých představ. Pojďme na to.

kondicioner

Rychlé rande

S konceptem rychlého rande jsem obeznámen z americké televizní tvorby a vždycky jsem měl chuť si to vyzkoušet. V podstatě se sejde skupina žen a skupina mužů, kteří se následně střídají u stolečků a mají omezenou dobu na to, aby se rozhodli, zda se chtějí poznat víc. Po skončení jejich krátké konverzace zaškrtnou v dotazníku, zda chtějí druhou osobu poznat, a pokud oba zaškrtnou ano, pořadatel jim následně na sebe předá kontakt.

Na to, že se bude konat tato událost na Vysočině jsem narazil pravděpodobně v nějaké Facebookové skupině. Byl červen a na stránkách organizátorky jsem se dočetl, že v červenci bude v Jihlavě událost pro muže a ženy ve věku od 30 do 45 let, což splňuje mou věkovou kategorii. Bylo možné využít formulář a zanechat na sebe kontakt, nebo přímo zavolat.

cisteni pleti

123456

Nevím, čím to je, ale co se týče telefonických hovorů, byl jsem vždy hrozný posera ve chvíli, kdy jsem volal neznámým lidem. Bylo to asi tím, že většinou jsem od nich něco chtěl. Ať už jim nabízím něco já nebo chci využít jejich služby, výsledek je stejný – vůbec nemám chuť vzít telefon a volat. Z toho důvodu jsem se rozhodl nevyplnit formulář, ale právě zvednout telefon, abych šel mimo svou komfortní zónu.

Na druhé straně se ozvala paní, jež mi s lítostí oznámila, že je akce již naplněná. “Kolik je vám let?”, ptala se. “Je mi 38”, bylo mou odpovědí. Paní prohlásila, že by mě ráda využila a uvidí, jak to dopadne s přihláškami několika žen, co jsou zrovna na dovolené. Třeba by přidala jeden pár navíc a díky tomu mě na událost dostala. Mám prý počkat, zavolá.

Šampony bez zbytečného chemického bordelu

Odpověď

Po pár dnech jsem zvedl příchozí hovor abych zjistil, že nakonec zůstane událost kapacitně jak je, ale má mě zapsaného jako prvního náhradníka. Říkala, že se běžně stává, že to někdo na poslední chvíli odřekne nebo onemocní. Akce začínala v sobotu ve dvě hodiny a já paní informoval, že abych to v pohodě stihl, měla by mi dát vědět do dvanácti dopoledne. Tím se naše komunikace uzavřela a já čekal, co bude.

Když přišla ona sobota, preventivně jsem se osprchoval a oholil, abych byl připraven na případné zavolání. Zanedlouho bylo po dvanácté a já již věděl, že účast byla stoprocentní a mé pozice náhradníka nebude potřeba. Byl jsem smutný. Ne proto, že jsem hypoteticky přišel a nějakou ženu, ale proto, že jsem přišel o událost jako takovou. Chtěl jsem to vyzkoušet a měl bych další zážitek pro svůj blog. Anebo si to jen nalhávám a byl jsem zdrcen z promarněné šance?

kosile na vesaku

Očekávání

Několikrát jsem tu na blogu psal o tom, že aktuálně nemám partnerku, neměl jsem jí už dlouhá léta a že už by bylo na čase si nějakou najít. Psal jsem o tom, jaké jé dobrý mít hodnoty při výběru, jenž se mi od té doby ale trochu změnili, a zároveň i to tom, jak to funguje na internetových seznamkách. Tento rok jsem měl dvě rande a napsal článek Jak jsem šel na první rande. Zatím mé snahy k ničemu nevedli, ale nejsem z toho vůbec špatný a pořád je to pro mě nízká priorita. Minimálně jsem získal nové zkušenosti.

Jsem přesvědčen, že čím víc na sobě budu pracovat a čím lepší budu osobou, tím lepší osoby budu přitahovat. Výběr partnera do života je jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutí a určitě to není něco, co bych chtěl uspěchat. Typ žen, které nehledám i hledám jsem popsal v článku Jak jsem se vrátil na seznamku. Jsou mé priority stále stejné, nebo se něco změnilo?

kravata

Druhá šance

Před pár týdny mi volala paní z rychlého rande a oznámila, že pro velký úspěch bude pro kategorii 30-45 let v Jihlavě druhý termín a jestli mám v sobotu 10. září ve 14 hodin čas, mohu se zúčastnit. S radostí jsem pozvání přijal, přičemž jsem obdržel další pokyny. Zaprvé, jde o placenou službu, takže mám do konce týdne uhradit požadovaných 750 Kč. Vzhledem k tomu, že mám šanci poznat osobně 15 žen, v porovnání s cenami služeb na seznamkách, např. Badoo se jedná v podstatě o dost nízkou částku. Z mého hlediska by si paní mohla říct dvakrát tolik a stále by měla plno.

Dále jsem dostal pokyny k tomu, co si obléct. “Vemte si košili, s krátkým či dlouhým rukávem, k tomu stačí třeba rifle. Nechte si s výběrem poradit od kamarádky”. A to bylo zatím vše, protože paní mě informovala, že před akcí ještě zavolá s podrobnostmi. Byl jsem rád a nadšen, že se zúčastním druhého kola a mám pár týdnů na vymyšlení mé strategie. Týdny uběhly jako voda a já ještě váhám nad svými dotazy.

opasek

Zeptej se

Dlouho jsem přemýšlel nad tím, na co se budu žen ptát. Máme pět minut na konverzaci, přičemž bych měl zjistit základní informace o ní, a ona o mě. Máme zde jasné vítěze na otázky v kategorii věk, práce, děti, volný čas, ale jaká otázka ženu hlouběji odhalí? Na běžné otázky se totiž lidé připraví a mohou lhát a mlžit. Spousta lidí není upřímná a předstírá nějakou neexistující masku, a do této patří ženy, o které rozhodně nemám zájem. Lepší upřímná žena s chybami nežli zdánlivě dokonalá lhářka.

Vymyslel jsem tedy určitou sérii otázek a zároveň poprosil pár známých, aby mi řekli svůj názor. Na základě zpětné vazby jsem některé otázky odstranil, a poté určil jejich prioritu, protože nevím, jak moc bude na jejich kladení času.

Otázka 1, volná asociace: Řekni mi první tři slova která tě napadnou, když ti řeknu slovo MUŽ.
Smyslem této otázky je vyhodnotit, jaký má žena vztah k mužům, jestli nemá neuzavřené city (jako první prohlásí nějaké jméno), jestli nemá neřešené trauma nebo jestli prostě muže nepovažuje za idioty. A pokud dlouho mlčí a nic neříká, potom pravděpodobně vymýšlí, čím zakrýt to co ji opravdu napadlo a značí to neupřímnost.

Otázka 2: Co u sebe v životě považuješ za úspěch? Na co jsi hrdá?
Definice úspěchu může o osobě hodně vypovědět, protože to značí její priority a případně i hodnoty.

Otázka 3: Jaké máš aktuální životní cíle?
Tato otázka odhalí, jaké má osoba sny, zda ví, co chce a je schopna hledět do budoucna.

hodinky

Paradox

Když jsem tohle řešil s kamarády Mirkem a Alenkou, Mirek přišel se zajímavou úvahou. “Myslím, že se správnou osobou bude konverzace plynout sama a ani nebudeš muset klást připravené otázky”. Což mi trochu dává smysl, protože přehnaná struktura může být na škodu a většinou do života hledáme někoho, s kým jsme schopni bez problémů mluvit a komunikovat. Je tedy možné, že osoby, se kterou si sedneme hned na startu se na zvolené otázky ani nezeptám.

Což mě přivádí k paradoxu, kdy je možné, že připravené otázky použiju jen u osob, které mě nezaujmou a budou sloužit jako výplň času. Na druhou stranu ale nemůžu hodnotit osobu podle pěti minut, a některé formy chemie (ryzí přitažlivost) mi nepřijdou příliš zdravé. Myslím, že vztahy založené na intenzivních úvodních emocích nedopadají dobře. Po pár týdnech předpokladu, že druhá osoba je dokonalá a jsme k sobě souzeni emoce odezní a zbyde jen realita bez růžových brýlích, která začne ukazovat, že osoba na druhá straně má od dokonalosti hodně daleko. Tím vším chci asi říct, že musím hledět na více indikátorů, a to že s někým nebudeme mít společnou řeč v pěti minutách neznámého prostředí, a ještě ve stresové situaci není důkaz toho, že se k sobě nehodíme. Rozhodně to ale není dobré znamení.

tefal zehlicka podstavec

Koho hledám

V základu hledám ženu, která přemýšlí růstově. Není to tedy osoba typu: “Jsem jaká jsem a nehodlám se měnit”. Přitom ale pořádně nevím, jak své potřeby definovat, protože jsem dlouho neměl vztah. Když mě ale napadlo otázka volné asociace tří slov na slovo MUŽ, v tu chvíli jsem si řekl: “Ok, tak co mě napadne prvního na slovo žena?”. Tři slova, která mi okamžitě naskočila byli “krása, citlivost a podpora”. Jde o mou představu typické ženy, nebo se jedná o vlastnosti, které očekávám od partnerky?

Krása nemusí být jen fyzická, ale i vnitřní. Především je ale subjektivní. V základu chci rozhodně ženu, co se mi bude líbit. Je mi jedno, když bude mít pár kilo navíc, ale nesmí být hromadu kil navíc. Chci, aby byla zdravá, a k tomu se váže dobrá životospráva a návyky. Jako další jsem uvedl citlivost, což značí emoční inteligenci a empatii. A posledním slovem je podpora, což je něco, co od vztahu jednoznačně očekávám.

Emoční inteligence - proč může být emoční inteligence důležitější než IQ

Další pokyny

Ve středu jsem obdržel telefonát s dalšími pokyny. Paní mi připomněla, že se jedná o formální událost, takže bych měl mít košili. Také mě informovala, kde zaparkovat a kam jít. Dle pokynů na místě vše obdržím (papír, tužka atd.), nemusím mít nic sebou. Zároveň nemám po akci nikam utíkat, prý se půjde ještě do blízké restaurace, kde mohu pokračovat v navazování vztahů. Jako poslední pokyn jsem dostal přečíst si sekci poznatky na jejím webu, která mě rozhodně rozesmála.

Našel jsem zde doporučení, co dělat a nedělat, a jedná se o praxi jejích klientů. V první řadě bych jako muž neměl plácat na prvním rande ženy po zadku. Uff, aspoň že mi zbyli na proplesknutí bradavky. Také bych neměl hned při seznamovací akci vykládat, kolik mám na sobě exekucí a jaké všechny úřady za to mohou. Některé ženy si budou vybírat podle toho, jakou mám krevní skupinu nebo znamení zvěrokruhu. Prý není příliš zájem o myslivce. A především si mám si dát pozor na ženy, které nehledají vztah, ale levnou pracovní sílu.

zehlicka v ruce

Fyzická příprava

Pro ženy je důležitý vzhled, je to první věc, kterou uvidí a první dojem je zásadní. Nemyslím tím čistě svaly, i když dobrá postava značí zdraví a je to benefit. Nemyslím ani výšku, ačkoliv spousta žen chce vyššího partnera. Nejde ani moc o to, jak se člověk narodil a jestli je od přírody hezký. Jde především o to, jak se muž prezentuje a jak se o sebe stará.

Zda má vypracovaný účes nebo jde tak, jak ráno vylezl z postele. Zda má základní módní vkus, a ve 40 letech nenosí tričko s pokémonem. Jestli si dokáže vyžehlit košili, a jestli si zvolil vhodnou obuv. Ženy mají rádi muže, kteří se o sebe starají a dokázají přemýšlet i nad detaily. Takže muži, neřešil bych to, jak vypadáte od přírody, ale zaměřte se na oblasti, které změnit můžete. S výškou nic nenaděláte, ale můžete sportovat a dobře se stravovat, hezky se oblékat a mít vkusný účes.

vonavka dolce gabbana the one

Hra o trůny

Nikdy jsem nebyl příliš kompetitivní ani osoba, co se tlačí na začátek fronty. Nepředpokládám, že společně se soky budeme bojovat o přízeň jedné ženy vidličkami v přilehlé restauraci. Přesto nastává otázka, jak být “agresivní” po skončení akce a zda se rychle tlačit do blízkosti ženy, jež se mi líbila a cítil jsem alespoň základní vzájemnou chemii. Upřímně, těžko říct, celou situaci vyhodnotím až na místě.

Mou základní strategií je být autentický a sám sebou. Připravil jsem se na to, co mě zajímá, ale příliš neřeším, na jaké otázky budu odpovídat já, prostě řeknu pravdu. Mám velká očekávání, co se akce týče, protože to bude opět spousta emocí a stresu a opuštění komfortní zóny. Zároveň mám velice střízlivá očekávání v oblasti nalezení vhodné partnerky do života. Ale kdo ví, necháme se překvapit, a za pár hodin již budu vědět, jak to dopadlo.

Vy se o tom dočtete ve článku Jak jsem šel na rychlé rande - průběh.

Mohlo by vás zajímat

  • Jak přemýšlet růstově Přemýšlíte fixně? Myslíte, že úspěch závisí čistě na talentu? Je to o daru od Boha, je to závislé na genetice? Růstový mindset (nastavení mysli) znamená, že chá...
  • Jak jsem šel na rychlé rande - průběh Chvíle, na kterou jsem čekal. Přípravy jsou za mnou a je sobota, den, kdy poznám v limitovaném čase spoustu nových žen. Mým cílem je v tuto chvíli si celou udál...
  • Jak jsem šel na urologii - vyšetření Návštěva lékaře není obvykle něco, na co bych se těšil. O to náročnější to bývá ve chvíli, kdy navštěvujeme lékaře, jehož činností je nahlížení do částí našeho ...
  • Jaký byl první den v nové práci Můj byt není stále připraven k použití a věci uklizené. Nastěhoval jsem se teprve v úterý, a ve čtvrtek mě čekal první pracovní den. Dle pokynů se mám dostavit ...
  • Jak jsem začal obchod po telefonu část 2 Nacházím se na call centru. Jsem v otevřeném prostoru s kolegy, se kterými jsem absolvoval základní školení. Před sebou mám překvapivě letitý monitor s poměrem ...
Slide 1
Učte se ve svém tempu a pohodlí svého domova
Image is not available

Vaření, hra na nástroje, péče o rostliny, malování, osobní rozvoj, levné cestování, umělá inteligence, výchova a mnoho dalšího.

Hledat