Jaká hudební videa na Youtube se vyplatí vidět

V životě jsem u počítače a Youtube strávil mnohem víc času než průměrná osoba. A ač je to na jednu stranu smutné oznámení, na stranu druhou vám mohu doporučit hudební vystoupení, která jsou nezapomenutelná. Ať už jde o živé vystoupení v soutěžích či nahrávky ve studiu, tyhle skladby a jejich protagonisté vás zaručeně dostanou.

Snažil jsem se seznam postavit tak, aby pro vás videa byla novinkou a příjemným překvapením. Užijte si radost a emoce, která vám následující seznam přináší.

Museum of Bricks - největší soukromá sbírka LEGO® na světě

Zpěváci a zpěvačky

Angelina JordanAngelina Jordan - I Put a Spell On You
Tahle talentovaná zpěvačka vám v devíti letech předvede umělecké vyjádření, které nažene husí kůži i zarytým pesimistům. Vokální kreativita a očividně stará duše v mladém těle.

 

DimashDimash Kudaibergen - SOS d'un terrien en détresse
Nebudu vám prozrazovat mnoho, jen to, že zpěváka s takovou přesností, rozsahem a kontrolou budete hledat hodně těžko. Překvapující mix pěveckých stylů v jedné náloži. A až to rozdýcháte, pokračujte přes Sinful Passion k fantastickému, intimnímu Samaltau.

 

Home FreeHome Free - Man of Constant Sorrow
Čas na zpěv bez nástrojů. Country v čistém podání mužských hlasů a ryzí radost z poslechu. Skladba, po které budete chtít sbalit svůj batoh a vyrazit na čundr.

 

So HyangSo Hyang - Bridge Over Troubled Water
Tahle korejská vokalistka roztaje i ledové srdce. Velice podobný talent a styl jako legendární Whitney Houston.

 

 

AdeleAdele - When We Were Young (Live at The Church Studios)
Tuhle zpěvačku zná snad každý, a je asi spíše otázkou preferencí vybrat tu nejlepší skladbu či verzi. Z mého pohledu vítězí jednoznačně toto video.

 

Postmodern JukeboxPostmodern Jukebox ft. Haley Reinhart - Creep
Pokud máte rádi skladbu Creep od Radiohead, tenhle cover vás rozhodně potěší. Jiný hudební styl než originál, svěží náhled a fantastický vokál. Jako alternativu této skladby doporučuji ještě emotivní cover od Briana Justina Cruma.

 

Will BarberWill Barber - Another Brick In the Wall
Velice originální pojetí známé skladby a skvělá kontrola nad strunným nástrojem. Další z počinů, který udělá radost a nabudí energií. Jedinečné a jiné.

 

Mitchell BruningsMitchell Brunings - Redemption Song
Jeden parádní cover pro fanoušky reggae. Asi jen málo osob dokáže převzít skladbu od Boba Marleyho a odzpívat jí s úctou a energií, jakou si zaslouží. Paráda.

 

BAND-MAIDBAND-MAID - FREEDOM
Tentokrát se podíváme do Japonska. Ryze dámská energie v rockovém nářezu, který vás rozhýbe i pokud vám rock nic neříká. Čistá forma zábavy a skvělý zlepšovák nálady.

Instrumentální

2Cellos2CELLOS - Game of Thrones [Live at Sydney Opera House]
Je až zarážející, kolik lidí, co znám nikdy nevidělo Hru o trůny. Z toho důvodu tahle instrumentálka asi nepotěší každého, ale pro fanoušky seriálu povinnost.

 

Hans ZimmerHans Zimmer - The Da Vinci Code (Live in Prague)
Ze záznamu koncertu Hanse Zimmera v Praze je těžké vybrat jen jednu skladbu. Fanoušci mistra filmových melodií mají naposloucháno, a fanoušci instrumentální muziky pravděpodobně také. Doporučuji si poslechnout (shlédnout) celý Live in Prague, který bývá občas na Netflixu, ale pokud bych měl doporučit jednu skladbu, bude to houslový nářez z filmu Da Vinci Code.

Vánoční

Celtic WomenCeltic Women - Carol Of The Bells
A jelikož se nám blíží Vánoce, na závěr mám i jednu parádní, vánoční instrumentálku. Píseň ze skvělého soundtracku k Sám doma v podání Celtic Women vám tu správnou náladu rozhodně přinese. A pokud máte rádi tradičnější melodie, zkuste od Celtic Women i další vánoční písně.

 

VoiceplayVoiceplay - OOGIE BOOGIE'S SONG
Druhá A Capella v seznamu. Tentokráte předělávka lehce ujeté skladby z Ukradených vánoc Tima Burtona. A závěrečná nota znalcům jistě zamotá hlavičky.

Bonus

JinjerJINJER - Pisces (Live Session)
Na tohle video se podívejte s další osobou, protože tenhle zážitek chcete sdílet. A ač tento styl muziky rozhodně není pro každého, unikátnost zde rozhodně oceníte.

Závěrem

Toť vše přátelé, doufám že jste si videa užili a našli třeba svého nového oblíbeného interpreta. Je nějaké video, které jsem měl podle vás určitě zmínit? Podělte se do komentářů :-)

Mohlo by vás zajímat

  • Jak jsem propadnul počítačovým hrám na prvním stupni základní školy. Je počátek devadesátých let a kiny se prohnal Osobní strážce. Rádio plní hity Karla Gotta, Roxette či Queen. Frčí barevné obleč...
  • Jak jsem roky sledoval seriály a díky tomu Vám mohu doporučit to nejlepší. Ano, byl jsem ve svém životě seriálový maniak, a spousty seriálů jsem filtroval již po pár dílech. Co bych vám mohl ...
  • Jak naložit krkovičku na gril S příjemným počasím přichází i tradiční grilovačky. Každý má jinou představu o tom, co, jak a na čem grilovat. Jednou z nejběžnějších voleb masa pro grilování j...

Hledat