Pozastavení psaní článku na tento blog

Je to již dva a půl roku, co jsem se rozhodl začít psát tento blog. Nastavil jsem si cíl zveřejnit jeden článek týdně, což jsem bez výjimek splnil. Nyní ale přichází jiné projekty a priority, a z toho důvodu jsem se rozhodl další články na tento blog pozastavit. Pojďme si říct proč.

Blog jsem původně začal z několika důvodů. Chtěl jsem mít svůj projekt, na kterém bych pracoval. Chtěl jsem si dokázat, že umím být konzistentní a dotahovat věci do konce. Především jsem chtěl ale pomoci i ostatním lidem, kteří mají možná stejné problémy, jako já.

Zpětná vazba

Když jsem projekt začínal, byl jsem ještě na Facebooku. Přesto jsem nebudoval žádnou skupinu ani nevyužíval nástroje pro budování komunity. Částečně to byla chyba, protože nemám prakticky žádnou zpětnou vazbu na své články, nevím, zda mám nějaký pozitivní efekt a s tím je i limitovaná motivace.

Na druhou stranu ale již dlouhou dobu na Facebooku nejsem a mám pocit, že je to jedině dobře. Možná časem budu muset sociální sítě pro nějaký ze svých projektů užívat, ale spíše to vidím tak, že bych si na něco takového našel externí osobu. Netrávit čas na Facebooku je jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem udělal.

Jelikož ale nemám zpětnou vazbu, je teď mnohem snazší přispívání na tento blog ukončit.

Lukášova cesta statistiky

Aktuální status

Cítím se hrdě, když se ohlédnu zpět. Pomohl jsem čtenářům s autoškolou a zároveň i posdílel, jak jsem držel třídenní půst. Překvapivě úspěšný článek je i jak naložit krkovici na gril, a úspěch slaví i moje vtipná historka o objednání marihuany na internetu. Od svého počátku navštívilo blog 19 tisíc lidí, což je neuvěřitelné číslo. Drtivá většina přišla z organického vyhledávání, tedy například Google. Je to logické, protože nevedu sociální sítě a není to tedy zdroj návštěvnosti. A pokud bych vám měl doporučit jeden článek, na který jsem já sám nejvíce hrdý, pak je to Jak jsem propadnul počítačovým hrám.

Jelikož čtenáři víceméně navštěvují jen pár nejoblíbenějších článků a většina mého obsahu zůstává nepolíbená, je snazší dojít k závěru, že aktuálně musím upřednostnit jiné priority. Minule jsem psal o tom, že jsem začal dělat videa na Tiktok a Youtoube. K tomu jsem spustil blog History of Computers. Zároveň pracuji na knize Hilarious History of Computers, a do budoucna mám v plánu tvořit s pomocí umělé inteligence další knihy s vtipnými články z historie. Vzhledem k tomu, že tvořím obsah v angličtině, jedná se o globální publikum a čtenáři si mohou objednat i tištěné verze díky Amazon KDP.

Co teď?

Takže co vlastně říkám, už žádné články? Upřímně, nevím, ale nebudu nic slibovat. Možná občas přijdu s nějakou aktualizací o tom, co se děje v mém životě, ale rozhodně už to nebude s předchozí intenzitou. Nebudu říkat, že nemám čas, protože času mám všichni stejně. Je to tak, že tento blog již není mou prioritou. Napsat článek, připravit fotky, udělat formátování, všechno tohle spolkne klidně i tři hodiny. A to je čas, který chci aktuálně využít jinde.

Děkuji všem, kteří tento blog čtou. Pokud vám někdy jeden z mých článků jakkoliv pomohl, pak je to pro mě největší odměna. A třeba se v budoucnu s nějakou aktualizací ukážu. Mezitím, pracujte na sobě, snažte se být lepšími osobami pro své okolí a myslete na to, že největší přínos a odměnu nenajdeme v materiálním světě nebo osobních úspěších, ale v pomoci ostatním. Adios.

Mohlo by vás zajímat

  • Jak si dělám domácí kimčchi Možná jste o kimčchi slyšeli. Toto korejské národní jídlo je směsí kvašené zeleniny a dalších ingrediencí. Jedná se o pálivý pokrm, který sice nemusí chutnat ka...
  • Jak si udělat chutnou polévku z kimchi Často se mi stane, že mé domácí kimchi časem přejde do kyselosti, která již není pro mé chuťové pohárky atraktivní. Kyselé kimchi je však ideální jako přídavek ...
  • Proč dochází k masovým střelbám Není to tak dlouho, co došlo na filozofické fakultě v Praze k ohavnému činu násilí. Výsledkem útoku jednoho muže došlo ke ztrátě mnoha nevinných životů. Proč? V...
  • Jaké aplikace a služby používám Mobilní telefony a moderní technologie jsou již nedílnou součástí našich životů. Každý z nás má jistě oblíbené aplikace a služby, pojďme se podívat, co běžně po...
Slide 1
Učte se ve svém tempu a pohodlí svého domova
Image is not available

Vaření, hra na nástroje, péče o rostliny, malování, osobní rozvoj, levné cestování, umělá inteligence, výchova a mnoho dalšího.

Hledat