Jak jsem šel na rychlé rande - výsledky

Je to za mnou. Příprava, očekávání, a následně i samotné rychlé rande se sedmnácti ženami. Tato událost byla zábavná, ale zároveň i vyčerpávající. Měl jsem možnost si zaškrtnou osoby, se kterými bych rád zašel na rande, ale nabízí se zde otázka – zaškrtli si tyto osoby i mě?

Během rychlého rande nás organizátorka informovala, že vzhledem k počtu účastníků vyhodnocení nějakou dobu potrvá. Nemělo by to zabrat více než 48 hodin, což vychází vzhledem k době konání na pondělí odpoledne. Pokud ale výsledky vyhodnocuje vzestupně podle přiřazených čísel účastníků, mám se svým číslem 2 nespornou výhodu.

Indické kari

Kari

V neděli dopoledne jsem si zajel pro suroviny na jídlo, které mi bude sloužit jako oběd po celý týden. Jedná se o indické kari s hnědou basmati rýží, kterou zkouším jako přílohu poprvé. Je půl jedenácté, rozpaluji pánev, dám na ni kokosový olej a přihazuji ne větší kostky nakrájené krůtí maso, které jsem krátce naložil v garam masala koření.

Když maso hlasitě nadává na mé zneužití vysokou teplotou a opaluje se rychleji než Čapí hnízdo v záři dotací, naruší mou kuchařskou minutku slávy zvonění telefonu. Na displeji vidím, že se jedná a organizátorku rychlého rande. Zvednu telefon a je mi položena otázka, zda mám u sebe poznámky z události a jestli můžeme projít výsledky. Odpovídám, že aktuálně se mi to nehodí a ať zkusí za 20 minut. "Prozvoňte mě, až budete moct, jdu obvolávat další", slyším z telefonu.

Postavy z papiru

Opáčko

Pojďme si zopakovat ženy, které jsem si na akci vybral.

Tajemná žena č. 1: První žena, kterou jsem zakroužkoval, byla hned druhou ženou, se kterou jsem se na akci seznámil. Měl jsem s ní největší přirozenou chemii a nejvíce jsem cítil, že nás matička příroda tlačí dohromady. Byla menší postavy, sympatická, a rád bych ji poznal víc. Bezdětná, chtěla by psa.

Tajemná žena č. 2: Zhruba pátá v pořadí byla atraktivní žena z Havlíčkova Brodu. Jako jediná z žen měla připravené své představení v délce několika vět, jenž pokrývalo základy jejího života. Nasázela ho tak trochu bez upozornění, takže mi z toho vyšlo, že má tendenci mít věci pod kontrolou. Ač jsem neměl pocit, že by nám to mohlo fungovat, zakroužkoval jsem jí čistě z hlediska atraktivity, aneb proč si nezajít na rande s atraktivní ženou. Bezdětná se psem.

Tajemná žena č. 3: S touto ženou jsem zakončil první sekci seznamování, po které přišla 10minutová pauza. Působila vzdělaně, ambiciózně a sympaticky. Měli jsme dost podobné zájmy v oblasti psychologie a osobního rozvoje, a už z toho důvodu bych jí rád poznal dál, třeba i na kamarádské úrovni. Zakroužkováno. Bezdětná, pes už si nepamatuji.

Tajemná žena č. 4: V druhé polovině seznamování jsem byl již hodně vysátý a celkově se jednalo o záplavu žen, ve které mi přišla jedna žena horší (=pro mě nevhodná) než druhá. Světlo na konci tunelu představovala předposlední žena, na kterou jsem se těšil již z dálky. Od pohledu atraktivní a sympatická, usměvavá a pohodová na komunikaci. V této fázi jsem byl již absolutně mimo a z rozhovoru jsem si moc nepamatoval, přesto bych jí rád poznal víc. Bezdětná, se psem.

Poslední z žen byla také sympatická a přímo z Brodu, ale měla již děti, což nesplňovalo mé podmínky. Zůstal jsem tedy u čtyř zmíněných kroužků.

Omega-3 - kdybych si měl vybrat jen jeden doplňek stravy...

Haló haló

Když jsem mohl na pár minutek odejít od svého rozdělaného kari, připravil jsem si k ruce seznam s poznámkami z rychlého rande. Vypsal jsem si do excelové tabulky své kandidátky a byl připraven na obdržení případných kontaktních údajů. Prozvonil jsem organizátorku, která neměla obsazený telefon a hned mi volala zpět. “Pane Mikulo, z těch sedmnácti žen, které na události byli, si vás zakroužkovalo jedenáct žen”. Informace, která mě potěšila, a zároveň intenzivně nafoukla mé ego. “Vy jste si zakroužkoval čísla 1, 2, 3, 5. Z toho jste měl jednu shodu”. Tahle informace jako jehla rozbila nafouklý balón mého ega a zbyl jen poškozený obal.

Máte shodu s tajemnou ženou číslo 1, tady na ní máte telefon a email. Doporučuji jí zavolat co nejdříve, aby vás někdo nepředběhl. Nyní vám přečtu i ostatní ženy, které o vás projevili zájem, a kdybyste si to rozmyslel, můžete jim zavolat. Již během čtení první ženy jsem organizátorku přerušil a oznámil jí, že nemám zájem ostatní ženy kontaktovat. Přesto jsem si všiml jedné nesrovnalosti.

Kozel

Omyl

Jak jsem byl ke konci události vyčerpaný, omylem jsem zakroužkoval špatné číslo. Tedy místo tajemné ženy číslo 4 jsem zakroužkoval číslo 5 (čísla uvádím jako příklad, neodpovídají číslům z události). To jsem si uvědomil díky tomu, že mi organizátorka připomněla čísla, jenž jsem zakroužkoval. Když tedy začala číst jména osob, o které jsem neprojevil zájem, u prvního jsem jí zastavil se slovy: “Děkuji, ale nemusíte to číst. Nemám o tyto ženy zájem, pouze v případě, že bych měl shodu s číslem 4”. Organizátorka s radostí oznámila “A, máte tu shodu!”. Skvěle, můj ego balon opět trochu nabobtnal.

Následně jsem obdržel poslední instrukce. „Pokud půjdete s nějakou z žen na rande, doneste jí kytičku. A pokud s nějakou budete randit, dejte mi prosím vědět.“ To bylo vše. Poděkoval jsem, rozloučil se a hovor ukončil. Celá akce je za mnou. Za 750 Kč, několik telefonátů, cestu do Jihlavy a setkání se 17 neznámými ženami v rámci zhruba dvou hodin mám 2 kontakty. Věděl jsem, že jelikož jsem měl na akci přidělené číslo 2, mám oproti ostatním mužům náskok a jsem tedy ve výhodě. Vzal jsem do ruky telefon a ihned volal.

Květina

Tajemná žena č. 1

Jako první jsem volal ženě číslo 1, dejme jí jméno a říkejme jí třeba Ana. Ana zvedla telefon hned, ale poprosila mě, ať zavolám druhý den. Aktuálně je na rodinné oslavě a nemůže mluvit. S pochopením jsem oznámil, že zavolám v pondělí a také jsem tak učinil. Ana mi oznámila, že po akci se skamarádila s jiným mužem a zkusí randit s ním. Akceptoval jsem to v pohodě, popřál jí štěstí a řekl jí ať se ozve, pokud se něco změní. K tomu pravděpodobně došlo, protože mi od ní přišla zpráva o pár dní později.

Měl jsem s ní zhruba tři telefonáty a na rozdíl od osobní komunikace na události, kde nás k sobě tlačila chemie a hormony, toto při hovorech chybělo. V telefonu mi přišla bez nálady a jakékoliv radosti. Nakonec jsme se v telefonátech neshodli v základních konceptech hodnot, a nekonalo se ani rande, které jsme si měli dohodnout. V podstatě nám to oboum ušetřilo čas. Nejsme pro sebe určeni, nic se neděje.

Růžová květina

Tajemná žena č. 4

V neděli jsem také hned volal druhé ženě, říkejme jí třeba Eliška. Eliška zněla v telefonu rozhodně veseleji než Ana a divila se, že jí volám již tak brzy – výhoda startovacího čísla 2. Pozval jsem jí na rande a ona ho přijala, měli jsme se sejít za pár dní večer. Jelikož bydlí také na Vysočině, ale mimo mé bydliště i práci, nabídl jsem se, že přijedu za ní, abych to jako gentleman zjednodušil. Ačkoliv by měl muž běžně rande naplánovat, jako osoba neznalá jejího města jsem nechal výběr místa na ní. S kavárnou, jako místu pro setkání jsem souhlasil, protože se jedná o ideální prostor na konverzaci.

V den rande jsem ráno koupil květinu v Lídlu a dal jí v práci do sklenice s vodou. Navečer jsem vyjel přímo z práce směrem k jejímu městu. Jelikož jsem měl za ten den podivně v puse, zastavil jsem se ještě v Lidlu a koupil si kartáček s pastou. Poté jsem si na parkovišti Lidlu vyčistil zuby, vykloktal a zalil to minerálkou. Při příjezdu jsem se zapomněl přezout do svých bot pro zvláštní příležitosti a nechal jsem je ležet v autě.

Nastavení mysli - nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál

Možná

Rande proběhlo pozitivně, Eliška je sympatická žena. Bavili jsme se o základních věcech jako je práce a záliby, a možná jsme občas lehce zabrousili do hlubších konverzačních vod, ale myslím si, že na spoustu těch hlubokých otázek je dostatek času při případných dalších setkáních. Víceméně jsme si hezky popovídali, pří příchodu jsem ji objal, při odchodu jí dal pusu na obě tváře a s úsměvem jsme se rozloučili. Naplánovali jsme i druhé rande, které ale nevyšlo z důvodu nemoci na její straně a aktuálně není úplně jisté, zda to nějak dopadne.

Ve finále se tedy může zdát, že celá událost rychlého rande mi vlastně nic nepřinesla, tedy nedala mi vztah. Ale to nebyl můj cíl. Můj cíl byl zkusit si něco nového, poznat nové lidi, a k tomu jsem dostal jako bonus rande se sympatickou ženou. Také jsem se utvrdil v tom, co jsem si myslel – tradiční chemie na první dobrou, kdy nás příroda tlačí s někým dohromady, nemá moc společného s indikací možné dlouhodobé kompatibility mezi osobami. Lepší je tedy nepodlehnout hned na startu emocím a koukat se na společné hodnoty a schopnost otevřené komunikace.

A teď hlavní otázka na závěr, zopakoval bych si to? Možná v budoucnu, aktuálně ne. Je pravděpodobné, že tu správnou osobu potkám, až na ni budu připraven, a dojde k tomu přirozeně v rámci mého života.

Mohlo by vás zajímat

  • Jak jsem šel do posilovny a rozhodl se začít makat. Bude to necelých 20 let od doby, co jsem naposledy navštívil posilovnu. Tato místnost a celkový koncept fyzické dřiny ve mně vzbuzoval...
  • Jak jsem šel na urologii - vyšetření Návštěva lékaře není obvykle něco, na co bych se těšil. O to náročnější to bývá ve chvíli, kdy navštěvujeme lékaře, jehož činností je nahlížení do částí našeho ...
  • Jak jsem si hledal byt v Praze - část 2 Vím, jaký byt hledám. Čeká mě tedy procházení nabídek, oslovování nabízejících a samotné fyzické prohlídky bytů. V tomto článku se zaměřím na to, jaké webové po...
Slide 1
Učte se ve svém tempu a pohodlí svého domova
Image is not available

Vaření, hra na nástroje, péče o rostliny, malování, osobní rozvoj, levné cestování, umělá inteligence, výchova a mnoho dalšího.

Hledat