O mně

Krásný den, milý návštěvníci,

jmenuji se Lukáš a pocházím z Havlíčkova Brodu. V době psaní toho textu (2021) je mi 37 let. Jsem osoba, která v životě udělala spousty chyb a nikdy o tom nemluvila. Tento blog je způsob, jak jít proti svému prvotnímu nastavení.

Nejvíce se o mně dozvíte tak, že si přečtete články na mém blogu. Doporučuji číst chronologicky.

Rodina

Mamka mě měla v mladém věku, s otcem se brzo rozvedli. Mimo biologického otce, kterého jsem neznal až pomalu do puberty, je v rodině nevlastní otec, se kterým měla mamka druhého syna – mám tedy bratra. Blízcí jsou mi také sestřenice a bratranec (děti sestry mé mamky).

Vzdělání

Ve škole jsem byl na základce do páté třídy jedničkář, ale trochu divoký, na gymnáziu trojkař/čtyřkař, který hodně vzdoroval. Po deváté třídy na odborném učilišti s maturitou, kde jsem měl opět špatné známky, jež byli způsobeny především mým nezájmem. V podstatě celou střední školu jsem měl podmínku buď na internátu, nebo ve škole. Odmaturoval jsem se štěstím.

Po škole jsem byl rok na jazykové škole (AJ), a pár měsíců na vysoké, kterou jsem rychle vzdal.

Osobnost

Můj osobnostní profil podle Myers-Briggse je INTJ-A, jsem tedy introvert, i když bych řekl, že nyní ambivert (mix intro/extroverta), a po požití alkoholu extrovert. Nikdy jsem nebyl fixován na jednu konkrétní věc, rychle jsem měnil záliby. Mám široké spektrum znalostí a zkušeností, místo úzké znalosti jedné oblasti. V mládí jsem byl energický a aktivní, poté spíše pasivnější a po životních nezdarech pasivní.

Sociální status

Ve škole jsem se často balancoval mezi populárními dětmi, i těmi méně populárními. Vždy jsem byl ten, co vzdoroval systému a konvencím. Měl jsem pár dobrých přátel, a s přibývajícím věkem číslo ubývalo, i moje sociální zájmy. Preferuji malé množství dobrých přátel, a události s menším počtem lidí (případně velkým počtem lidí, kde se prostě “ztratím”).

Práce

Vše co dělám jsem se v podstatě naučil sám, jelikož školy jsem si v mládí vybíral nevhodně. Profesně jsem byl chvíli prodavač v OKAY, operátor call centra (reklamace, tech support), prodavač výpočetní techniky, živnostník, grafik, nyní i business partner s několika projektech.

Umím od každého něco: grafiku, DTP, video, střih, focení, točení, weby, IT, DJing (již nepraktikuji), základy SEO, marketingu, managementu, komunikace, osobního rozvoje, psychologie.

Záliby

Kromě mládí jsem nikdy nedělal žádný sport. Moje největší záliby byli počítače od raného věku, hudba (dříve i tvorba hudby), DJing, filmy a seriály, počítačové hry.

Vztahy

Momentálně jsem svobodný, vážný vztah jsem měl naposled v mladším věku.

Drogy a závislosti

Delší dobu jsem byl konzument marihuany a víkendový alkoholik. V životě jsem vyzkoušel tyto drogy: marihuana, hašiš, lysohlávky, extáze. Nic tvrdšího zkoušet neplánuji. 

Od střední školy jsem byl kuřák, před pár lety jsem přešel na vaping a nyní již vapuji sporadicky (párkrát denně, bez nikotinu).

Momentálně drogy nekonzumuji, nebo opravdu ve výjimečných situacích.

Největší selhání

První podnikání.

Největší úspěch

Restart pasivního života a masivní sebereflexe pár týdnů před tím, než jsem založil tento blog.

Ochrana zmiňovaných osob

Pokud jsou v textech na tomto blogu zmiňované osoby, potom jsem zaměnil jejich jména pro ochranu jejich soukromí.

Fotografie

Většina fotografií na tomto blogu je mým autorským dílem, jejich šíření je tedy zakázáno.

Mohlo by vás zajímat

  • Zásady ochrany osobních údajů Pokud jste odběratelem novinek nebo návštěvníkem webu, svěřujete mi své osobní údaje. Já zodpovídám za jejich ochranu a zabezpečení. Seznamte se, prosím, s ochr...
  • Kontakt Jak mě můžete zkontaktovat? Napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo použijte tento kontaktní formulář. Naleznete mě na Facebooku? Asi ano, ale poku...

Hledat